logo_gray2

Dr n. med. Barbara Blicharczyk

Absolwentka wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu MedAbsolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu (1989), specjalistka w zakresie Ginekologia-Położnictwo (1993 - specjalizacja I stopnia, 1998 - specjalizacja II stopnia). W 2001 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych zgłębiając zagadnienia dot. biochemicznych aspektów płynu torbieli gruczołów piersiowych.

Pracuje jako operator i położnik od 1990 r. w Szpitalu Regionalnym w Kołobrzegu. Wykonuje zabiegi ginekologiczne (m.in. histerektomia, laparoskopia, laparoskopia dgn, laparotomia, TOT). W zakresie położnictwa wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną płodu i ginekologiczną, łącznie z badaniem USG Doppler, zajmuje się też dng piersi - USG, BAC.

Od 2013 r. specjalizuje się w ginekologii estetycznej, a szczególnie w laserowym obkurczaniu pochwy, rewitalizacji pochwy, labioplastyce, leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (m.in. laserem MonaLisa Touch). Stosuje w swojej praktyce innowacyjne metody leczenia np. łączy laseroterapię z ultradźwiękami lub iniekcjami. Przeszła szereg szkoleń i kursów podnoszących lub rozszerzających kwalifikacje. W 2013 roku zdobyła praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania procedur ginekologii estetycznej w ramach inicjatywy Akademii Ginekologii Estetycznej pod patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy oraz dr n. med. Krzysztofa Gojdzia - jedynego w Polsce certyfikowanego lekarza, wykładowcy i szkoleniowca American Academy of Aesthetic Medicine.

Rozwijając swoja pasję do ginekologii i medycyny estetycznej odbyła kursy specjalistyczne powiększania piersi przy udziale komórek macierzystych i komórek tłuszczowych szkoląc się pod okiem międzynarodowego specjalisty w tej dziedzinie. Są to najbardziej innowacyjne metody powiększania piersi, które zapewniają wysoką skuteczność i naturalny efekt po zabiegu.

Swoją wiedzę wciąż aktualizuje uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach naukowych.

Dr n. med. Barbara Blicharczyk jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Pracując z kobietami podkreśla, że chce im pomóc oferując nie tylko najnowocześniejsze zabiegi medyczne, ale także wsparcie psychiczne podczas zabiegów mających na celu podniesienie ich komfortu życia oraz własnej samooceny.

BBlicharczyk